לכל הטיולים

טיולי אופניים בחו״ל

לכל הטיולים

אקוודור. הרפתקה על קו המשווה

מועדי יציאה:
אוקטובר 2017.

טיול קצה! מוזמנים להצטרף למסע אופניים יחודי, במסלול מרתק בהימלאיה. מעמק קטמנדו ועד לאזור מוסטנג, למרגלות האנאפורנה. אנחנו יוצאים ל-11 יום, הכוללים 8 ימי רכיבה מגוונים, במסלולים הגולשים מהפסגות המקיפות את עמק קטמנדו, בתוואי העובר בג'ונגל המקומי ובהמשך רכיבה מהסרטים, למרגלות רכס האנאפורנה, בשבילים עתיקים, גשרים תלויים מעל נהר ענק, חצייה של כפרים טיבטים ומפגש בלתי אמצעי עם המקומיים. טיול גיאוגרפי מיוחד במינו, יחד עם חווית רכיבה בנוף מרתק. הטיול נשען על לוגיסטיקה מתוקתקת, יחד עם צוות מקומי מקצועי שיש לנו איתו היכרות רבת שנים. הלינה במלונות טובים בקטמנדו ובהרים נלון בגסטהאוסים נחמדים וטובים.

תוכנית הטיול
יום 1 – נוסעים לנפאל. טיסת סדירה ת"א - קטמנדו (עם עצירת ביניים). יציאה מנתב"ג בשעות אחה"צ ונחיתה בבוקר בקטמנדו. 

יום 2 – סינגלים בעמק קטמנדו. נחיתה בשעות הבוקר בקטמנדו והעברה קצרה למלון הנמצא בפאתי שמורת הטבע שיוואפורי שבעמק קטמנדו. לאחר ארוחת בוקר במלון והתרעננות בחדרים, אנחנו נרכיב את האופניים ונצא מהמלון לרכיבה מגניבה בשבילי שמורת שיוואפורי. רכיבה זורמת לחילוץ העצמות, בדרכי יער וסינגלים ירוקים בתוך השמורה. חזרה למלון בשעות הערב. 

יום 3 – דאונהיל ממקדש פולצ'וקי. אחרי ארוחת בוקר נעמיס את האופניים על הג'יפים ונוקפץ אל הפסגה הגבוהה ביותר בעמק קטמנדו - 2700 מ' מעל פני הים, עליה מקדש. מהפסגה נעצור נשימתנו על רקע נופי רכס ההימלאיה המרשים מצפון אלינו. מכאן מתחיל אחד מימי הטיול היפים בעמק קטמנדו, מסלול סינגלים מטריף, הגולש בתוך יער סבוך כשבמקביל, אם נרצה או לא, קופים ילווו אותנו בריצה על צמרות העצים. לאורך כל הרכיבה תצפיות מדהימות על עמק קטמנדו ועל בירת נפאל. נעבור בכפרים קטנים, בתוך חורשות האורנים ונעצור לתה נפאלי באחת הבקתות שעל הדרך. היום הזה מזמן לנו את אחת מרכיבות האינדורו הטובות בעמק, עם כ- 1500 מ' של איבוד גובה. לינה במלון בעמק קטמנדו. 

יום 4 – פוקרה מון אמור. לאחר א. בוקר מוקדמת נצא מקטמנדו בטיסה פנימית לפוקרה, עיירה רגועה השוכנת על שפת אגם בגובה של 800 מ' מעל פני היום. נתארגן לרכיבה ונצא אל היער שמעל פוקרה. טיפוס קצר אל מקדש השלום ומישם ירידה מדהימה בסינגל ארוך ומפתיע עד לאגם. לינה בפוקרה, במלון השוכן על שפת האגם היפה. 

יום 5 – מוסטנג, בהקפצה אוירית. מוקדם בבוקר נצא בטיסה מרהיבה מפוקרה לג'ומסום, כפר קטן השוכן בגובה של 2700 מ', באזור מוסטנג המיוחד. על רקע הזריחה שרק תעלה, מתגלות אלינו פסגות האנאפורנה והפסגה המרשימה של 'זנב הדג', הקדוש למקומיים. טיסה קצרה וחווייתית כאשר פסגות סוגרות עלינו, משמאל האנפורנות ומימין דהאולגירי, נוף שפיצים של מעל 7000 ו-8000 מ' מושלג ומרשים. בתום הטיסה הקצרה נמצא עצמינו בנוף אחר לחלוטין ממה שפגשנו עד כה. נוף חשוף, ועמקים ענקיים כלואים בין הרים אדירים. אזור עם אוכלוסיה טיבטית וכפרים קטנים. לאחר ארוחת בוקר נתחיל ברכיבה בסינגל מתון המטפס במעלה העמק, לאורכו של נהר עצום ברוחבו, עד לכפר קגבני השוכן גם הוא בגובה של 2700 מ'. יום רגוע של התאקלמות לגובה, מסתיים בגסטהאוס שלנו בקגבני, כפר בודהיסטי קטן ומיוחד, תלוי מעל עמק מרשים. 

יום 6 – מטפסים באויר הדליל. זריחה מדהימה על העמק. התצפית מגג הגסטהאוס תעשה לנו את הבוקר, לקראת יום אתגרי במיוחד. לאחר ארוחת הבוקר, נצא ברכיבה, נחצה את הכפר הקטן ונתחיל ביום ארוך ואתגרי במהלכו נטפס לכפר מוקטינת השוכן בגובה של 3700 מ'. יום מדהים, המתקדם במעלה עמק לתוך קירותיו של הרכס, למרגלות המעבר הגבוה של האנאפורנה, שם שוכן הכפר מוקטינת. בסיומו של היום נעבור במקדש מרהיב, ונעביר את הלילה בגסטהאוס יפה במוקטינת. 

יום 7 – נושקים ל-4000 מ'. על הבוקר נחצה את הרחוב הראשי (והיחיד...) של הכפר, ונתחבר אל סינגל שילווה אותנו בשעות הקרובות. שביל עתיק המחבר בין שני כפרים, מטפס אל מעבר הרים הנושק ל-4000 מ' וחוצה אותו. נעצור להרגיע את הנשמה באוכף המעוטר בדגלי תפילה, ממנו נשקף נוף מטורף. מכאן מחכה לנו קטע רכיבה של החיים, בשביל עתיק הגולש לעמק לופרה, יורד ומתפתל כמו נחש וחוצה את העמק בגשר מיתרים התלוי בין שמיים וארץ דרך הכפר לופרה ובהמשך גולש במורד העמק בדרכי ג'יפים וסינגלים המהווים חלק ממסלול סובב אנאפורנה המפורסם, עד לכפר טוקצ'ה, שם נלון. 

יום 8 – מעיינות חמים. היום ירידות בלבד. 1600 מ' של איבוד גובה, דרכי ג'יפים וסינגלים, בתוואי העוזב את החלק החושף ונכנס אל מתחת לקו היער. יערות אורנים ושטחים מעובדים. מעבר בין בתים צפופים בכפרים פצפונים, עד לכפר טאטופני שמשמעותו – מים חמים. כפר קטן ותוסס, אבן חן מושכת לתיירים, בעיקר בגלל האטרקציה של המעיינות החמים, מהם נהנה גם אנחנו – פינוק אמיתי. לינה בטאטופני. 

יום 9 – נירוונה בפוקרה. מטאטופני נמשיך בגלישה במורד העמק עד לכפר בני. הרכיבה לאורך כל הדרך עוברת על גדת הנהר הזורם, כאשר בדרך אנחנו חוצים מפלים וערוצים המצטרפים לנהר הראשי. הכפר בני הוא הנקודה האחרונה אליה מגיע אספלט ומכאן נוקפץ באוטובוס לאזור הגבעות שמעל פוקרה, בגובה של 1500 מ'. נפרוק את האופניים ונקנח בדאונהיל מדליק הגולש עד לשפת האגם, בגובה של 800 מ'. לינה במלון על שפת האגם בפוקרה. 

יום 10 – סוף פסוק בקטמנדו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה פנימית מפוקרה לקטמנדו, טיסה קצרה שאחריה נועבר למלון קטן ויפה הנמצא בלב האקשן בקטמנדו – התאמל. לאחר ארוחת צהריים נצא לסיור בעיר המוטרפת, קצת זמן חופשי וניפגש שוב לארוחת ערב חגיגית במסעדה מדליקה במסעדה משובחת בלב רובע התאמל. 

יום 11 – חוזרים הביתה. ארוחת בוקר, העברה לשדה התעופה בקטמנדו וטיסה סדירה לארץ, עם עצירת ביניים.
עלות הטיול

מחיר: 3850$

המחיר כולל:
* טיסה סדירה תל אביב - קטמנדו – ת"א (כולל עצירת ביניים)
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* ויזת כניסה לנפאל לתקופת הטיול
* 3 טיסות פנימיות בתוך נפאל כולל העברת אופניים בתוך נפאל
* כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום
* לינה במלונות טובים מאוד בקטמנדו, בפוקרה ובגסטהאוסים מצויינים במסלול
* כניסה לאתרים עפ"י התוכנית, כולל שמורות טבע
* כל האגרות והאשרות הנדרשות למסלולים (Permit) 
* העברות והקפצות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* אוטובוס צמוד עומד לרשותנו וכן ג'יפים, בהתאם לתכנית
* מדריך ישראלי - יורם חן מוביל את הקבוצה 
* צוות מקומי מקצועי וסבלים היכן שנדרש
* מפגש רכיבה מודרך בארץ, להיכרות, גיבוש, העברת עדכונים ותיאום
* דמי רישום

המחיר אינו כולל:
* שתייה שאינה מים בארוחות
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חברת התעופה
* קיימת אפשרות לשכור אופניים ברמה טובה מאוד (Giant Trance 27.5 2016)
* כל מה שאינו בסעיף כלול 
* ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי, 3 תשלומים ללא ריבית

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקטמנדו וכן טיסות פנימיות בנפאל. אין לנו את היכולת לשלוט על לוחות הזמנים ולכן ייתכנו שינויים בתוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות
מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 רוכבים. התשלום בש"ח יחושב על פי שער המחאות נוסעים ביום התשלום
במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם, והשינוי בעלות יחול על המשתתפים בטיול.
מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול. ייתכנו שינויים באופי ימי הטיול עקב אילוצי מזג אוויר, התאמת המסלול לקבוצה ותנאי שטח
כחלק מהבטיחות והביטחון של הקבוצה, אנחנו מצויידים בטלפון לוויני של חברת רסקיו 1 - המכשיר הלוויני המתקדם בשוק, מחובר למוקד רסקיו 1 בארץ.
הרשמה

שלחו הודעה בווצאפ