לכל הטיולים

טיולי אופניים בחו״ל

לכל הטיולים

מקדוניה. מסע בבלקן

מועד הטיול:
יוני עד אוקטובר, 2018. 

טיול גיאוגרפי!. חוויה אינסופית של טבע ונוף פראי. מקדוניה היא ארץ קטנה והררית ובה כמה מרכסי ההרים האטרקטיביים ביותר בבלקן. במקדוניה יותר מ- 50 אגמים ו- 16 פסגות הנישאות לגובה של מעל 2000 מ'. ארץ
של הכנסת אורחים, אנשים חמים, מגוון של תרבויות, מטבח נפלא ויין משובח. עם מזג אויר נוח ויבש, זהו המקום המושלם להיות בו בקיץ. מסלול הטיול לוקח אותנו לאורכה של מקדוניה, במספר דילוגים, הכוללים רכיבה ב 3 הפארקים הגדולים במקדוניה וסיום מפנק על שפת אגם אוחריד.

תוכנית הטיול
יום ראשון: תל אביב - אוחריד, פארק לאומי מברובו
הגעה לאוחריד בטיסת אחה"צ. מנוחה קלה והתרעננות, הרכבת אופניים וארוחת ערב אשר לאחריה נוסעים לפארק הלאומי מברובו (110 ק"מ, כשעתיים). הגעה למלון ביסטרה (4 כוכבים), עם ספא ובריכה חיצונית. לילה במלון הממוקם על מדרון של מרכז סקי, בגובה של כ- 1300 מ'.

יום שני:  פארק לאומי מברובו - הר ביסטרה
ארוחת בוקר, הכנת האופניים ויציאה לרכיבה בשמורת מברובו. שטח השמורה מקיף את רוב האזורים היפים של מערב מקדוניה ועם שטח של יותר מ 730 מ"ר, זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר במקדוניה. נצא ברכיבה מהמלון על דרך אספלט לאורך אגם מברובו. נרד מהכביש ונתחיל לטפס בשטח דרך היער לגובה של 1700 מ' אל הר ביסטרה. נחצה את הרכס עד לחווה המגדלת כבשים, לטעימת גבינות והפסקת קפה ומפגש עם אורח החיים העכשווי של מגדלי הכבשים בהרי מקדוניה. הפסקת צהריים בחווה והמשך רכיבה שתסתיים ב- 4 ק"מ מהירים של סינגל מגניב וזורם, דרך היער, חזרה למלון. ארוחת ערב עם אוכל מסורתי במסעדה מקומית בכפר. 35 ק"מ / 750 מ' טיפוס / 750 מ' ירידה. 

יום שלישי: פארק לאומי מברובו - סטרוגה, ביטולה
ארוחת בוקר. הקפצה קצרה בת 15 דקות לנקודת גובה 1700 מ'. מתחילים
לרכוב בתוואי החוצה מדרונות סקי, שטחי מרעה ושבילי כבשים. הטיפוס הראשון שלנו ייקח אותנו לגובה 1900 מ' ולאחר סדרת עליות וירידות, נגיע לדאונהיל הגדול הראשון שלנו. ירידה של כמעט 10 ק"מ, מ- 1800 מ' ל- 1300 מ' שתביא אותנו לכפר העתיק - לזרופול, הממוקם בעומק רכס ביסטרה. הפסקת צהריים וקפה וממשיכים בטיפוס לגובה 1400 מ' על דרך קצרה ותלולה. מנקודה זו יש לנו ירידה גדולה נוספת של כמעט 17 ק"מ, חלק בסינגלטרק, עד לתחילתו של אגם דיבר. בתום הרכיבה נעשה דילוג ארוך לכפר ביטולה (150 ק"מ), ארוחת ערב במסעדה מקומית בדרך. לילה במלון אפינל, מלון 4 כוכבים עם ספא ובריכה פנימית, ממוקם במרכזה של ביטולה.
52 ק"מ / 650 מ' טיפוס / 1700 מ' ירידה.

יום רביעי: פארק לאומי פליסטר, ביטולה
ארוחת בוקר. העברה קצרה של 30 דקות לנקודת ההתחלה בגובה 1400 מ'. היום נרכוב בפארק הלאומי פליסטר, דרך יער מחטני ונהרות גרניט. זה יום של רכיבת אפיק והמסלול הקשוח ביותר בטיול. מתחילים בטיפוס בשטח, מעל לאגמים הקפואים של פליסטר בגובה 2260 מ'. נחשף לנוף מטריף עם תצפית לעבר עמק פלגוניה ואגם פרספה מהצד השני של הרכס.
הפסקת צהריים וקפה בבקתת מטפסים באגם הגדול. בחלק הראשון של היום נטפס כ- 18 ק"מ עם 950 מ' גובה מצטבר. בחלק השני של היום נשלב רכיבה בסינגלים  ודאבלים אחריהם טיפס נוסף של כ- 3 ק"מ, אחריהם נגיע אל הנקודה הגבוהה ביותר במסע - 2300 מ'. מכאן מחכה לנו ירידה ארוכה, כ 18 ק"מ, עם יותר מ- 1600 מ' איבוד גובה. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולילה
במלון.  55 ק"מ / 1300 מ' טיפוס / 2100 מ' ירידה 

יום רביעי: מריאובו, אוחריד
לאחר ארוחת הבוקר נוקפץ לתחילת המסלול של היום. נרכוב באזור
מריאובו, אזור היסטורי של גבעות והרים עם אקלים מובהק ושונה משאר האזורים במדינה. המסלול הוא שילוב של סינגלים ודאבלים ומעט אספלט. נרכוב דרך אזור של סלעים עצומים ואזורים יבשים המאפיינים את מריאובו.
נעבור דרך מספר כפרים, נחצה מספר נחלים זורמים ונרכוב על משטחי סלע.  הפסקת צהריים וקפה בכפר גרדניקה. משם נמשיך דרך שלוחה חשופה ברכיבה חופשית ללא שביל מוגדר, עד לגשר אבנים ישן ומקסים בכפר ששמו זוביקי. נסיים את הרכיבה במנזר סט ניקולאס מתקופת ימי הביניים. 40 ק"מ / 850 מ' טיפוס / 950 מ' ירידה

בתום הרכיבה ניסע לאוחריד (140 ק"מ / 2.5 שעות). ארוחת ערב במסעדה ולילה במלון 4 כוכבים באוחריד, עם בריכה חיצונית ובמרחק 5 דקות הליכה רגלית מהאזור העתיק של העיר.

היום השישי: פארק לאומי גליצ'יקה, אוחריד
ארוחת בוקר במלון והעברה קצרה של 15 דקות לנקודת ההתחלה בגובה 1100 מ'. היום נרכוב בגליצ'קה, ההר בין החוצץ בין האגמים - אגם אוחריד ואגם פרספה. הר גליצ'קה הוא חלק מהפארק הלאומי, גן בוטני באוויר הפתוח עם נוף עוצר נשימה ונקודת צילום מרהיבה של שני האגמים. אנחנו מתחילים הרכיבה מהכפר ומטפסים בשטח כ- 9 ק"מ עם גובה מצטבר של 500 מ'. ממשיכים ברכיבה על הדרכים האדומות, בהרגשה כאילו רוכבים על מאדים, כמו שהמקומיים מכנים זאת. מתחברים לכביש האספלט ומטפסים לנקודה
הגבוהה ביותר (1600 מ') עם נוף מדהים לעבר אגם אוחריד. מנקודה זו אנו מתחילים לרדת עד לאגם. לאחר כמה סיבובים נעזוב את הדרך הראשית ונעצור להפסקת צהריים. מנקודה זו יש לנו דרך של 19 ק"מ בה נחצה את הרכס ונגלוש חזרה לאוחריד, רובה של הדרך היא בסינגלים ומעט דאבלים. שבילים אלו יביאו אותנו לתצפיות ונופים בלתי נשכחים על האזור. אנו
מסיימים את רכיבתנו האחרונה בריביירה שעל שפת אגם אוחריד עם מנוחה ושחייה באגם. 53 ק"מ / 1150 מ' טיפוס / 1550 מ' ירידה.

בהשך הערב נערוך סיור לילי באוחריד וארוחת ערב מסורתית במסעדה הסמוכה לאגם. לילה במלון.

היום השביעי: פארק לאומי גליצ'קה, אוחריד
טוויסט בעלילה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטרק רגלי בפארק הלאומי גליצ'קה.
העברה לנקודת ההתחלה בגובה 1600 מ', מעל אגם אוחריד, וטיפוס רגלי לפסגה הגבוהה ביותר בפארק גליצ'קה, בנופים מרהיבים.
8-10 ק"מ / 670 מ' טיפוס / 670 מ' ירידה / מסלול מעגלי / הנקודה
הגבוהה ביותר היא 2255 מ' / בערך 5 שעות)
בתום המסלול הרגלי, נסע לכפר טרפז'קה (25 דקות) לארוחת צהריים
במסעדת הפורלים הנהדרת שעל החוף. זמן למנוחה, שחייה, בירה ועוד. בתום היום ניסע חזרה לאוחריד, ארוחת ערב קלה מאוחרת באוחריד ולילה במלון.

היום השמיני: פארק לאומי גליצ'קה, אוחריד
ארוחת בוקר. סיור באוחריד - "ירושלים של הבלקן", העיר שפעם
היו בה 365 כנסיות, אחת לכל יום בשנה. נחשבת לאחת הערים העתיקות בעולם (מעל 2500 שנה), אוחריד מציעה מקומות ואתרים רבים לראות: התאטרון העתיק, המצודה, כנסיות סט סופיה, פנטלז'מון, קנאו ועוד. אפשר לצאת לשייט בסירה באגם אוחריד, מלווה בארוחת צהריים של
תבשיל הדגים המסורתי. אחר צהריים פנוי. אריזת האופניים והציוד. ארוחת ערב ונסיעה עזיבה לשדה התעופה
עלות הטיול

עלות הטיול – 1590 יורו

המחיר כולל:
* טיסה ת"א-אוחריד-ת"א.
* העברות מהשדה וחזרה
* כל ההסעות וההקפצות במהלך הטיול
* לינה ואירוח במלונות מצוינים, עם מיקום לנוף - 4*
* מדריך ישראלי, יורם חן, יחד עם צוות מקומי

המחיר אינו כולל:
* ביטוח אישי נסיעות לחו"ל
* הוצאות אישיות, קניות וכדומה
* כל מה שאינו בסעיף "המחיר כולל"

הערות:
* מחיר הטיול והתכנית מתבססים על קבוצה של 10 רוכבים
* תכנית הטיול יכולה להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה.
* התשלום יבוצע לפי שער "מזומנים מכירה" 
* ניתן לשלם באשראי
להרשמה - לחצו כאן

שלחו הודעה בווצאפ