לכל הטיולים

טיולי אופניים בחו״ל

לכל הטיולים

מרוקו. סינגלים באטלס הגבוה

מועד יציאה:
1-8 במאי 2019 (הטיול יצא, ניפגש במועד הבא).


מסע אופניים מרתק אל ליבו של האטלס הגבוה. טיול אופניים אתגרי, העובר בין כפרים ברברים בלב האטלס. מסלול העובר מגובה של 900 מ' מעל פני הים וחוצה מעבר הרים בגובה של 3000 מ'. מסע של ריחות וטעמים. שבילים אתגריים וסינגלים אינסופיים. מפגש בלתי אמצעי עם המקומיים, לינה בבתיהם העשויים בוץ ואבן מקומית, והיכרות עם אורחות חייהם. חציית חבל ארץ שכמעט ולא נחקר ע"י אופני הרים ורכיבה בשבילים טכניים ומאתגרים, יחד עם חווית רכיבה של טיול נודד העובר גם בדרכי עפר נידחות ומאפשר התבוננות והתחברות למקום. להספיק לטייל בחבל ארץ אותנטי שהפיתוח לא נגס בו. ביקור בשווקים המוטרפים של מרקש, עם העוצמות והצבעים שלא יעזבו אתכם גם כשנחזור הביתה. המסע נשען על לוגיסטיקה מתוקתקת של צוות מקומי מיומן ושירותי מאין כמוהו, המלווה אותנו לאורך כל המסע. האירוח בכפרים אצל המקומיים ובבתי הארחה בכפרים. במרקש נתארח במלון ברמת תיירות טובה מאוד. מקום מפנק ונעים במרכז מרקש. הכל כלול במחיר הטיול.

תוכנית הטיול
יום ראשון: תל אביב – מרקש.  
נצא בטיסה סדירה (עם עצירת ביניים) מתל אביב למרקש. ניפגש עם הצוות המקומי, נעמיס את האופניים והציוד ונצא בנסיעה להרי האטלס. נגיע למקום הלינה שלנו בכפר קטן בהרים, בגובה של 900 מ' מעל פני הים. נתמקם, נאכל ארוחה מקומית טעימה ונרכיב את האופניים. על כוס תה מתוק נעביר תדריך על התכנית של הטיול להמשך השבוע וככל שיותיר הזמן נעשה סיור קטן לחימום הקנה. לינה בבית מקומיים שהוסב לאירוח. 

יום שני: מאמזמיז לאנאמרו 
לאחר ארוחת בוקר דשנה, נתארגן על הציוד ונצא ברכיבה. לפנינו חימום ארוך על דרך רחבה, החוצה כפרים קטנים, הזדמנות להתרשם מאורח החיים בחלק זה של האטלס, נטפס מתון עד לכפר חמיס טזיגואין (בגובה של 1000 מ'); מישם נתחיל בטיפוס המשמעותי של היום, לאורך שביל עפר המתפתל דרך הכפר אימי נואדר. ההרים לפנינו נישאים, רמז לשבוע שמחכה לנו. נעפיל לאוכף יפה ברמת טולקין, שם נאכל צהריים מול נוף מרהיב עין של הרי האטלס הגבוהים. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר טולקין (בגובה של 1950 מ'), בהמשך נחצה את הפלאטו הגבוה של רמת אזגור, מישם נגלוש לכפר אייט אטמן, נחצה נחל יבש ונעבור בין שדות תירס ומטעי תפוח, עד לכפר אנמארו (בגובה של 1900 מ'). את הלילה נעשה בבית של משפחה המצויד בחמאם קטן. 

יום שלישי: מאנמארו לאייט זיתון
לאחר ארוחת הבוקר נשמן את האופניים ונצא לרכיבה. הדרך היא נתיב קדום החוצה את רמת אזגור. נמשיך דרך הכפרים אנרני וטנירט במורד עמק טנירט ונעלה דרך מעבר טיזי נ'טיקי (בגובה של 1800 מ'). הקרקע מתחלפת לצבעים של אדום והנוף מרשים. נגלוש בסינגל מדליק ונחצה כפר קטן שבו נפגוש את המקומיים בבאר המרכזית של הכפר. נמשיך בדרך היורדת ונחצה קניון מרשים המוליך אותנו לכפר ציורי היושב על צלעו של הקניון. נעצור להפסקת תה נענע אצל משפחה בֶּרבֶּרית באימי נ'טאלה ואחר כך נמשיך ללא עצירה דרך עמק אנגאל והכפרים השונים שבו, כמו אדוז, אימזאין. ארוחת צהריים באיפאגן בצל עצי האגוז. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר אייט חאמד ואח"כ נגלוש בירידה כשאנו עוברים דרך כפר טאפאגאגט. נשלים קטע בדרך אספלט, עד לכפר אייט זיתון (בגובה של 900 מ'). לינה בבית המצויד בחמאם. 

יום רביעי: מאייט זיתון לטאסה אוירגאן 
לאחר ארוחת הבוקר נצא באופניים בדרך עפר בצל עצי הזית, נעלה דרך כפר טמסולט, נרד דרך הכפרים אימי נ'טאלאט – טאסאטורט – אנזאד, נחצה את עמק נ'פיס, נעלה דרך הכפרים טוגרמאן וארדאמן נמשיך לעלות דרך מעבר טיזי אואזלה (בגובה של 1600 מ') ונרד בסינגל מטורף ואינסופי לארוחת צהריים באמאין בצל עצי אורן. לאחר ארוחת הצהריים נרכב במסלול העובר בבארות המלח מהן מתפרנסות משפחות המקום, נרכוב בנוף ירחי בחורשת אורנים צעירה ונגלוש בסינגל מדליק עד לעמק אוירגאן (בגובה של 1200מ'), מישם נטפס למקום הלינה שלנו הלילה בבית מקומיים בגובה של 1500 מ'.

יום חמישי: מאוירגאן לארמד 
לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכיבה ונטפס בדרך עתיקה המטפסת דרך עמק אזאדן. נמשיך בסינגלים דרך הכפר אזרפסאן, עד לכפר טיזיאן, כל הקטע בסינגל מטריף שהוא למעשה הציר היחיד באזור. נחצה את הכפר ואחריו עמק עם מים זורמים, נעלה דרך מעבר הרים טיזי נ'טאכט ממנו נגלוש בסינגל עד לעמק אייט מיזאן. ארוחת צהריים באימי אוגלאד (בגובה של 1400 מ'). לאחר הארוחה נטפס דרך עמק אימליל (הנמצאת בגובה של 1740 מ') כשלפנינו מתנשא הטובקאל במלוא הדרו. נמשיך לכפר היפה ארמד, מהגבוהים שבכפרי האטלס (בגובה של 2000 מ') שם נלון בבית הארחה ונצא לבילוי משותף בחמאם הגדול של הכפר. 

יום שישי: הקפצות בסגנון מרוקאי 
יום הפרדות! לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא ברכיבה מארמד ונגלוש לעמק שמתחתינו, שם נפגוש את צוות מוליכי הפרדות ונעמיס את האופניים על גבי פרדות. מכאן מתחיל יום מרתק שלא ישכח. טרק מדהים לוקח אותנו למעבר הרים בגובה של 3000 מ', שם אנו פוגשים את הפרדות שהקפיצו לנו את האופניים, מתחלפים ומתחילים לגלוש בסינגל מטריף היורד לעמק טאמסולט בגובה של 2200 מ'. לאחר ארוחת צהריים קלה על שפת הנחל הזורם, הקפצה נוספת עם הפרדות, הפעם למעבר הרים בגובה של 2500 מ', מישם סינגל מדהים, עד למרגלות ארמד. (בגובה של 1900 מ'). לינת לילה בבית הארחה ופינוק בחמאם. בזכות הפרדות נקבל היום 2400 מ' של ירידות מצטברות. 

יום שביעי: ארמד - מרקש 
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע למרקש. נתאכסן במלון מפנק במרכז העיר ומישם נצא לביקור בשווקים המטורפים של מרקש. יום סיור בעיר, זמן חופשי לקניות ושוטטות בסמטאות בעלי המלאכה, כיכר ג'מע אל פנא עם הקצב הבלתי נגמר שלה ופגישה לארוחת ערב משותפת בסיום היום. 

יום שמיני: מרקש - תל אביב 
לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא לשוטטות במרקש, נאכל צהריים וניסע לשדה התעופה. חוזרים הביתה.
עלות הטיול

מחיר: 1890$

המחיר כולל:
* טיסה סדירה תל אביב - מרקש - ת"א.
* מיסי נמל והיטל ביטחון. יתכנו שינויים במיסי הנמל.
* עלות ויזה למרוקו, כולל הטיפול בהוצאת הויזה, באחריותנו.
* כלכלה מלאה מהיום הראשון ועד היום האחרון.
* העברות והקפצות של הציוד ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* רכב לוגיסטיקה צמוד עומד לרשותנו משך כל הטיול.
* מדריך רכיבה ישראלי מוביל - יורם חן, יחד עם צוות מקומי בלוגיסטיקה.
* ניתן לשלם בכרטיס אשראי (עד 3 תשלומים).

המחיר אינו כולל:
* כל מה שאינו בסעיף כלול
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חב' התעופה

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקזבלנקה, עם עצירת ביניים. אין לנו את היכולת לשלוט על לוחות הזמנים ולכן ייתכנו שינויים בימים הראשון והאחרון של התוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסה מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 רוכבים. התשלום בש"ח הוא על פי שער המחאות נוסעים ביום התשלום. ניתן לשלם גם ביורו. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו', יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול. ייתכנו שינויים בסדר ימי הטיול עקב אילוצי מזג אוויר, התאמת המסלול לקבוצה ותנאי שטח.
כחלק מהבטיחות והביטחון של הקבוצה, אנחנו מצויידים בטלפון לוויני של חברת רסקיו 1 - המכשיר הלוויני המתקדם בשוק, מחובר למוקד רסקיו 1 בארץ.
להרשמה - לחצו כאן

שלחו הודעה בווצאפ