לכל הטיולים

טיולי אופניים בחו״ל

לכל הטיולים

מרוקו. סינגלים באטלס הגבוה

מועדי יציאה:
22-29 באפריל, 2021.
ההרשמה פתוחה

מסע אופניים מרתק אל ליבו של האטלס הגבוה. טיול אופניים אתגרי, העובר בין כפרים ברברים בלב האטלס. המסלול יוצא מכפר בגובה של 900 מ' מעל פני הים ומתקדם לתוך האטלס, דרך מעברי הרים, דרכי פרדות, שבילים אתגריים וסינגלים אינסופיים. מפגש בלתי אמצעי עם המקום ועם המקומיים, ביקור בבתיהם העשויים בוץ ואבן מקומית, והיכרות עם אורחות חייהם. חציית חבל ארץ שכמעט ולא נחקר ע"י אופני הרים ורכיבה בשבילים טכניים ומאתגרים, יחד עם חווית רכיבה של טיול נודד העובר גם בדרכי עפר נידחות ומאפשר התבוננות והתחברות למקום. להספיק לטייל בחבל ארץ אותנטי שהפיתוח לא נגס בו. ביום האחרון, ביקור בשווקים המוטרפים של מרקש, עם העוצמות והצבעים שלא יעזבו אתכם גם כשנחזור הביתה. המסע נשען על לוגיסטיקה מתוקתקת של צוות מקומי שגיבשנו כבר לפני קרוב לעשור, אז הגענו למרוקו לראשונה. צוות מיומן ושירותי מאין כמוהו, המלווה אותנו לאורך כל המסע. האירוח בבתי הארחה בכפרים. במרקש נתארח במלון ברמת תיירות טובה מאוד, במיקום מעולה.

תוכנית הטיול
יום ראשון: תל אביב – מרקש.  
נצא בטיסה סדירה (עם עצירת ביניים) מתל אביב למרקש. ניפגש עם הצוות המקומי, נעמיס את האופניים והציוד ונצא בנסיעה להרי האטלס. נגיע למקום הלינה שלנו בכפר קטן בהרים, בגובה של 900 מ' מעל פני הים. נתמקם, נאכל ארוחה מקומית טעימה ונרכיב את האופניים. על כוס תה מתוק נעביר תדריך על התכנית של הטיול להמשך השבוע וככל שיותיר הזמן נעשה סיור קטן לחימום הקנה. לינה בבית מקומיים שהוסב לאירוח. 

יום שני: מאמזמיז לאנאמרו 
לאחר ארוחת בוקר דשנה, נתארגן על הציוד ונצא ברכיבה. לפנינו חימום ארוך על דרך רחבה, החוצה כפרים קטנים, הזדמנות להתרשם מאורח החיים בחלק זה של האטלס, נטפס מתון עד לכפר חמיס טזיגואין (בגובה של 1000 מ'); מישם נתחיל בטיפוס המשמעותי של היום, לאורך שביל עפר המתפתל דרך הכפר אימי נואדר. ההרים לפנינו נישאים, רמז לשבוע שמחכה לנו. נעפיל לאוכף יפה ברמת טולקין, שם נאכל צהריים מול נוף מרהיב עין של הרי האטלס הגבוהים. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר טולקין (בגובה של 1950 מ'), בהמשך נחצה את הפלאטו הגבוה של רמת אזגור, מישם נגלוש לכפר אייט אטמן, נחצה נחל יבש ונעבור בין שדות תירס ומטעי תפוח, עד לכפר אנמארו (בגובה של 1900 מ'). את הלילה נעשה בבית של משפחה המצויד בחמאם קטן. 

יום שלישי: מאנמארו לאייט זיתון
לאחר ארוחת הבוקר נשמן את האופניים ונצא לרכיבה. הדרך היא נתיב קדום החוצה את רמת אזגור. נמשיך דרך הכפרים אנרני וטנירט במורד עמק טנירט ונעלה דרך מעבר טיזי נ'טיקי (בגובה של 1800 מ'). הקרקע מתחלפת לצבעים של אדום והנוף מרשים. נגלוש בסינגל מדליק ונחצה כפר קטן שבו נפגוש את המקומיים בבאר המרכזית של הכפר. נמשיך בדרך היורדת ונחצה קניון מרשים המוליך אותנו לכפר ציורי היושב על צלעו של הקניון. נעצור להפסקת תה נענע אצל משפחה בֶּרבֶּרית באימי נ'טאלה ואחר כך נמשיך ללא עצירה דרך עמק אנגאל והכפרים השונים שבו, כמו אדוז, אימזאין. ארוחת צהריים באיפאגן בצל עצי האגוז. לאחר הארוחה נמשיך דרך הכפר אייט חאמד ואח"כ נגלוש בירידה כשאנו עוברים דרך כפר טאפאגאגט. נשלים קטע בדרך אספלט, עד לכפר אייט זיתון (בגובה של 900 מ'). לינה בבית המצויד בחמאם. 

יום רביעי: מאייט זיתון לטאסה אוירגאן 
לאחר ארוחת הבוקר נצא באופניים בדרך עפר בצל עצי הזית, נעלה דרך כפר טמסולט, נרד דרך הכפרים אימי נ'טאלאט – טאסאטורט – אנזאד, נחצה את עמק נ'פיס, נעלה דרך הכפרים טוגרמאן וארדאמן נמשיך לעלות דרך מעבר טיזי אואזלה (בגובה של 1600 מ') ונרד בסינגל מטורף ואינסופי לארוחת צהריים באמאין בצל עצי אורן. לאחר ארוחת הצהריים נרכב במסלול העובר בבארות המלח מהן מתפרנסות משפחות המקום, נרכוב בנוף ירחי בחורשת אורנים צעירה ונגלוש בסינגל מדליק עד לעמק אוירגאן (בגובה של 1200 מ'), מישם נטפס למקום הלינה שלנו הלילה בבית מקומיים בגובה של 1500 מ'.

יום חמישי: מאוירגאן לארמד 
לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכיבה ונטפס בדרך עתיקה המטפסת דרך עמק אזאדן. נמשיך בסינגלים דרך הכפר אזרפסאן, עד לכפר טיזיאן, כל הקטע בסינגל מטריף שהוא למעשה הציר היחיד באזור. נחצה את הכפר ואחריו עמק עם מים זורמים, נעלה דרך מעבר הרים טיזי נ'טאכט ממנו נגלוש בסינגל עד לעמק אייט מיזאן. ארוחת צהריים באימי אוגלאד (בגובה של 1400 מ'). לאחר הארוחה נטפס דרך עמק אימליל (הנמצאת בגובה של 1740 מ') כשלפנינו מתנשא הטובקאל במלוא הדרו. נמשיך לכפר היפה ארמד, מהגבוהים שבכפרי האטלס (בגובה של 2000 מ') שם נלון בבית הארחה ונצא לבילוי משותף בחמאם הגדול של הכפר. 

יום שישי: הקפצות בסגנון מרוקאי 
יום הפרדות! לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נפגוש את צוות מוליכי הפרדות ונעמיס את האופניים על גבי פרדות. מכאן מתחיל יום מרתק שלא ישכח. טרק מדהים לוקח אותנו אל קבר שיח שאמארוש, קדוש מקומי, שם נקבל את האופניים. מתחלפים ומתחילים לגלוש בסינגל משוגע היורד לעמק למטה בגובה של 1900 מ' עד למרגלות ארמד, מישם נטפס לכפר לתחילת אריזות וארוחת ערב חגיגית בכפר. 

יום שביעי: ארמד - מרקש 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא בהליכה למסלול קצר ויפה היורד מהכפר (כשעה) , נגיע אל אימליל ומישם ניסע למרקש. נתאכסן במלון טוב במרכז העיר ונצא לביקור בשווקים המטורפים של מרקש. יום סיור בעיר, זמן חופשי לקניות ושוטטות בסמטאות בעלי המלאכה, כיכר ג'מע אל פנא עם הקצב הבלתי נגמר שלה ופגישה לארוחת ערב משותפת בסיום היום. 

יום שמיני: מרקש - תל אביב 
לאחר ארוחת הבוקר במלון, בהתאם ללוח הטיסות נצא לסיור במרקש, נאכל צהריים וניסע לשדה התעופה. חוזרים הביתה.
עלות הטיול

מחיר: 1890$

המחיר כולל:
* טיסה סדירה תל אביב - מרקש - ת"א.
* מיסי נמל והיטל ביטחון. יתכנו שינויים במיסי הנמל.
* עלות ויזה למרוקו, כולל הטיפול בהוצאת הויזה, באחריותנו.
* כלכלה מלאה מהיום הראשון ועד היום האחרון.
* העברות והקפצות של הציוד ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* רכב לוגיסטיקה צמוד עומד לרשותנו משך כל הטיול.
* מדריך רכיבה ישראלי מוביל - יורם חן, יחד עם צוות מקומי בלוגיסטיקה.
* ניתן לשלם בכרטיס אשראי (עד 3 תשלומים).

המחיר אינו כולל:
* כל מה שאינו בסעיף כלול
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חב' התעופה

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקזבלנקה, עם עצירת ביניים. אין לנו את היכולת לשלוט על לוחות הזמנים ולכן ייתכנו שינויים בימים הראשון והאחרון של התוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסה מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 רוכבים. התשלום בש"ח הוא על פי שער המחאות נוסעים ביום התשלום. ניתן לשלם גם ביורו. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו', יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול. ייתכנו שינויים בסדר ימי הטיול עקב אילוצי מזג אוויר, התאמת המסלול לקבוצה ותנאי שטח.
להרשמה - לחצו כאן