לכל הטיולים

טיולי אופניים בחו״ל

לכל הטיולים

נפאל. מסע אופניים בהימליה

מועד יציאה:
16-26 בנובמבר 2020
הטיול יוצא. נותרו 3 מקומות אחרונים.

טיול קצה! מוזמנים להצטרף למסע אופניים יחודי, חווית חיים, במסלול מרתק בהימלאיה. רכיבה ב-3 אזורי גיאגרפיה ואקלים שונים; בג'ונגל של עמק קטמנדו, ביער הטרופי שמעל האגם בפוקרה ובמדבר הגבוה של אזור מוסטנג. 11 יום, הכוללים 8 ימי רכיבה מגוונים, בשיאם נחצה מעבר הרים הנושק ל 4000 מטר ונגלוש בסינגל אינסופי, מהיפים שאי פעם מישהו עשה. רכיבה על גשרים תלויים מעל נהר אדיר, חצייה של כפרים טיבטים ומפגש בלתי אמצעי עם המקום ועם המקומיים. טיול גאוגרפי מיוחד במינו, יחד עם חווית רכיבה בנוף מרתק. לוגיסטיקה מתוקתקת, הכוללת 3 טיסות מרהיבות בהימאליה, העברות ציוד, מלונות טובים בקטמנדו ופוקרה ולינה בגסטהאוסים מצויינים בדרך.

תוכנית הטיול
יום 1 – נוסעים לנפאל
טיסת סדירה ת"א - קטמנדו (עם עצירת ביניים). יציאה מנתב"ג בשעות הערב ונחיתה בבוקר בקטמנדו. 

יום 2 – סינגלים בעמק קטמנדו. 
נחיתה בשעות הבוקר בקטמנדו והעברה קצרה למלון הנמצא בפאתי שמורת הטבע נגרקוט שבעמק קטמנדו. לאחר ארוחת צהריים במלון, קבלת חדרים והתרעננות, נתארגן ונצא מהמלון לרכיבת חימום בסינגלים של השמורה. רכיבה זורמת לחילוץ העצמות, בדרכי יער וסינגלים ירוקים. חזרה למלון בשעות הערב. 

יום 3 – הקפצות בג'ונגל. 
אחרי ארוחת בוקר נעמיס את האופניים על ג'יפים ונוקפץ אל הפסגה הגבוהה ביותר בשמורת נגרקוט - המגדל, 2200 מ' מעל פני הים. מהפסגה נעצור נשימתנו על רקע נופי רכס ההימלאיה המרשים מצפון אלינו. מכאן מתחיל אחד מימי הרכיבה המשוגעים והיפים. אינסוף סינגלים הגולשים בתוך ג'ונגל סבוך במגמת ירידה, כמובן, בסיומה יחכה לנו ג'יפ, ויקפיץ אותנו לקטע אחר ביער, עמוס אדרנלין וחוויתי וככה עוד כמה הקפצות ככל שנחזיק מעמד. היום הזה מזמן לנו את אחת מרכיבות האינדורו הטובות בעמק. לינה במלון מקסים בשמורה קטמנדו. 

יום 4 – פוקרה מון אמור. 
לאחר א. בוקר מוקדמת נצא מקטמנדו בטיסה פנימית לפוקרה, עיירה רגועה השוכנת על שפת אגם בגובה של 800 מ' מעל פני היום. בטיסה שאורכה כחצי שעה, במטוס קטן (18 מקומות) נזכה לתצפית מדהימה על רכס ההימאליה והפסגות הגבוהות בעולם. לאחר נחיתה הקפצה קצרה למלון, שם נתארגן לרכיבה ונצא אל היער שמעל פוקרה. טיפוס קצר ועבה אל מקדש השלום, לביקור במקום ותצפית, ומישם ירידה מדהימה בסינגל ארוך, זורם ומפתיע עד לגשר עץ תלוי מעל נהר ובהמשך אל שפת האגם. לינה בפוקרה, במלון השוכן על שפת האגם היפה. 

יום 5 – מוסטנג, בהקפצה אוירית. 
מוקדם בבוקר נצא בטיסה מרהיבה מפוקרה לג'ומסום, כפר קטן השוכן בגובה של 2700 מ', באזור מוסטנג המיוחד. על רקע הזריחה שרק תעלה, מתגלות אלינו פסגות האנאפורנה והפסגה המרשימה של 'זנב הדג', הקדוש למקומיים. טיסה קצרה וחווייתית כאשר פסגות סוגרות עלינו, משמאל האנפורנות ומימין דהאולגירי, נוף שפיצים של מעל 7000 ו-8000 מ' מושלג ומרשים. בתום הטיסה הקצרה נמצא עצמינו בנוף אחר לחלוטין ממה שפגשנו עד כה. נוף חשוף של מדבר גבוה, ועמק ענק כלוא בין הרים אדירים. אזור עם אוכלוסיה טיבטית וכפרים קטנים. לאחר ארוחת בוקר נתחיל ברכיבה בשביל מתון המטפס במעלה העמק, לאורכו של נהר עצום ורחב, עד לכפר קגבני השוכן גם בגובה של 2800 מ'. יום רגוע של התאקלמות לגובה, מסתיים בגסטהאוס שלנו בקגבני, כפר בודהיסטי קטן ומיוחד, תלוי מעל עמק מרשים. 

יום 6 – מטפסים באויר הדליל. 
זריחה מדהימה על העמק. התצפית מגג הגסטהאוס תעשה לנו את הבוקר. לאחר ארוחת הבוקר, נצא ברכיבה, נחצה את הכפר הקטן ונתחיל ביום ארוך ואתגרי במהלכו נטפס לכפר מוקטינת השוכן בגובה של 3700 מ'. יום מדהים, המתקדם במעלה עמק לתוך קירותיו של הרכס, למרגלות המעבר הגבוה של האנאפורנה, שם שוכן הכפר מוקטינת. בסיומו של היום נעבור במקדש מרהיב, ונעביר את הלילה בגסטהאוס יפה במוקטינת. 

יום 7 – נושקים ל-4000 מ'. 
על הבוקר נחצה את הרחוב הראשי (והיחיד...) של הכפר, ונתחבר אל סינגל שילווה אותנו בשעות הקרובות. שביל עתיק המחבר בין שני כפרים, מטפס אל מעבר הרים הנושק ל-4000 מ' וחוצה אותו. נעצור להרגיע את הנשמה באוכף המעוטר בדגלי תפילה, ממנו נשקף נוף מטורף. מכאן מחכה לנו קטע רכיבה של החיים, בשביל עתיק הגולש לעמק לופרה, יורד ומתפתל כמו נחש עובר מעל הקניון האדיר בעמק לופרה ובהמשך גולש במורד העמק בדרכי ג'יפים וסינגלים המהווים חלק ממסלול סובב אנאפורנה המפורסם, עד לכפר מארפה, שם נלון. 

יום 8 – מעיינות חמים. 
היום ירידות בלבד. 1600 מ' של איבוד גובה, דרכי ג'יפים וסינגלים, בתוואי העוזב את החלק החושף ונכנס אל מתחת לקו היער. יערות אורנים ושטחים מעובדים. מעבר בין בתים צפופים בכפרים פצפונים, עד לכפר טאטופני שמשמעותו – מים חמים. כפר קטן ותוסס, אבן חן מושכת לתיירים, בעיקר בגלל האטרקציה של המעיינות החמים, מהם נהנה גם אנחנו – פינוק אמיתי. לינה בטאטופני. 

יום 9 – נירוונה בפוקרה. 
מטאטופני נמשיך בגלישה במורד העמק עד לכפר בני. הרכיבה לאורך כל הדרך עוברת על גדת הנהר הזורם, כאשר בדרך אנחנו חוצים מפלים וערוצים המצטרפים לנהר הראשי. הכפר בני הוא הנקודה האחרונה אליה מגיע אספלט ומכאן נוקפץ באוטובוס לאזור הגבעות שמעל פוקרה, בגובה של 1500 מ'. נפרוק את האופניים ונקנח בדאונהיל מדליק הגולש עד לשפת האגם, בגובה של 800 מ'. לינה במלון על שפת האגם בפוקרה. 

יום 10 – סוף פסוק בקטמנדו. 
לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה פנימית מפוקרה לקטמנדו, טיסה קצרה שאחריה נועבר למלון שקט ויפה הנמצא בלב האקשן בקטמנדו – התאמל. לאחר ארוחת צהריים נצא לסיור חופשי בעיר המוטרפת, קצת זמן חופשי לקניות וניפגש שוב לארוחת סיום במסעדה בלב התאמל. 

יום 11 – חוזרים הביתה. 
ארוחת בוקר, העברה לשדה התעופה בקטמנדו וטיסה סדירה לארץ, עם עצירת ביניים.
עלות הטיול

מחיר: 3850$

המחיר כולל:
* טיסה סדירה תל אביב - קטמנדו – ת"א (כולל עצירת ביניים)
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* ויזת כניסה לנפאל לתקופת הטיול
* 3 טיסות פנימיות בתוך נפאל כולל העברת אופניים בתוך נפאל
* כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום
* לינה במלונות טובים בקטמנדו, בפוקרה ובגסטהאוסים מצוינים במסלול
* כניסה לאתרים עפ"י התוכנית, כולל שמורות טבע ומעיינות חמים
* כל האגרות והאשרות הנדרשות למסלולים (Permit) 
* העברות והקפצות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* מיניבוס צמוד עומד לרשותנו בהעברות וכן ג'יפים, בהתאם לתכנית
* מדריך ישראלי - יורם חן מוביל את הקבוצה 
* צוות מקומי מקצועי וסבלים היכן שנדרש
* דמי רישום

המחיר אינו כולל:
* שתייה שאינה מים בארוחות
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* עלות הטסת אופניים במידה וישנה בהתאם למדיניות חברת התעופה
* קיימת אפשרות לשכור אופניים ברמה טובה מאוד
* כל מה שאינו בסעיף כלול 

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקטמנדו וכן טיסות פנימיות בנפאל. יתכנו שינויים בתוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות.
מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 רוכבים. התשלום בש"ח יחושב ביום התשלום על פי שער מזומנים מכירה של בנק הפועלים
במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול. ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי, ב 3 תשלומים ללא ריבית
להרשמה - לחצו כאן

שלחו הודעה בווצאפ