לכל הטרקים

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים

טרק באלפים, צפון איטליה.

מועד הטיול:
20-25 ביוני, 2019.

הרי האלפים, על קצה המזלג; הרי האלפים (Alps) הם רכס ההרים הגבוה ביותר במרכז .אירופה ובמערבה. האלפים הן תופעה גאולוגית מרשימה, כיוון שהם נוצרו לאחר מפגש ענקים, בין לוחות כדור הארץ. הלוח האפריקני פגע בלוח האירופאי והפגיעה המאסיבית הזו גרמה לעליית רכס האלפים העצום, רכס שבעבר היה בתחתית ים תטיס, הים הקדום שכיסה בעבר את כל אירופה והמזרח התיכון. רכס הרי האלפים נמתח על פני כ-1,200 קילומטרים, מסלובניה ואוסטריה במזרח ועד לצרפת במערב. פסגות האלפים הגבוהות מכוסות בשלג-עד ובעמקים שביניהן מצויים קרחוני ענק תמידיים. רבים מהנהרות הגדולים של מרכז אירופה נוצרים מהרי האלפים, ביניהם נהר הריין, הדנובה, הפו והרון. הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האלפים היא ה"מון בלאן" שגובהו 4,810 מטרים ובהמשך הרכס המטרהורן והמונטה רוזה, למרגלותיהם נטייל. באלפים יש אגמים רבים ויפים במיוחד, ובמהלך הטיול נפגוש כמה אגמים קטנים מוקפים בנוף אלפיני.

תוכנית הטיול
יום 1 – טיסת בוקר סדירה ת"א - מילאנו.
העברה בת שעתיים וקצת צפונה, כולל עצירת התרעננות בדרך. בצהריים נגיע אל המלון שלנו מעל העיירה הציורית ואלטורננצ'ה. נקבל חדרים, נתארגן להליכה ונצא לטיול רגוע, עד 3 שעות, בשביל מקסים היוצא מהמלון, לאורך הנהר, עם תצפיות יפות על העמק. מסלול קל להתאקלמות וחילוץ עצמות. לקראת סיום המסלול נבקר באתר "המערה" - מפל אדיר הזורם בנקיק חשוך. ארוחת הערב במסעדה המשפחתית שבמלון.

יום 2 - פסגה ראשונה באלפים. 
לאחר ארוחת בוקר טעימה במלון, נוקפץ לתחילת מסלול בקה דה אוור. יום טיול מאתגר שבשיאו טיפוס לפסגה מדהימה בגובה של כ- 2500 מ', שפיץ מחודד וחשוף המספק תצפית מטריפה 360 מעלות על רכס האלפים. מישם נצפה על המטרהורן, אחת הפסגות הגבוהות באלפים ועל רכס המונטה רוזה. מהפסגה נגלוש בשביל היורד דרך כנסיה קטנה לכיוון העיירה היפה טרוניון, שם נסיים את היום.

יום 3 – לאגו לוד ומעבר הרים 2700 מ'.
אחרי ארוחת הבוקר. נוקפץ למרכז העיירה ואלטורננצ'ה. מהכנסיה העתיקה שבמרכז העיירה נטפס בשביל יפה, העולה במתינות בתוך היער, עד לאגם היפה לאגו לוד הנמצא בגובה של 2000 מטר. לאחר הפסקה באגם נמשיך בטיפוס במהלכו נחצה את קו היער ונצא אל נוף חשוף ומרשים. נעבור באגמים אלפיניים קטנים ונחצה מעבר הרים בגובה 2700, אחריו נרד אל העיירה שאניי, הנמצאת בגובה של 2100 מ'.

יום 4 – קרחון פלאטו רוזה. 
היום נעפיל לפלאטו רוזה, קרחון עד הנמצא על קו פרשת המים בין איטליה לשוויץ. חלק מהטיפוס יהיה רגלי ותלול ובחלקו נעזר ברכבלים. נבקר במוזיאון האלפיני שעל ההר, ובתצפית המוטרפת שמשקיפה על האזור. נלך קטע קצר על הקרחון עד לבקתת המטפסים הנמצאת על הרכס, שם נאכל ארוחת צהריים. נספוג קצת מהאויר נ יל בגובה של 3600 מטר ונרד מהרכס לעיירה צ'רוויניה.

יום 5 - ראפטינג! 
לאחר ארוחת הבוקר נוקפץ לצד המערבי של הרכס, למרגלות המון בלאן, סמוך לעיירה היפה קורמאיור, שהיא תחנה במסלול הסובב מון בלאן. בחציו הראשון של היום נצא להרפתקה חווייתית של רפאטינג על נהר הדורה, המנקז את רכס האלפים האיטלקי. לאחר הראפטינג, ניסע אל המדרחוב היפה של קורמאיור, מישם בהתאם לתנאי הראות נצא לנסיעה ברכבל המרשים SkyWay העולה אל המון בלאן. פרוייקט הנדסי מדהים שהוקם על מנת לאפשר גישה את קו הקרחון של הר מון בלאן וביום בהיר מדובר בחוויה מרשימה מאוד להיות על ההר, בגובה של 3500 מטר. נחתום את היום בקורמאיור.

יום 6 – קיר טיפוס ופארק חבלים. 
מבוא לטיפוס! ביקור במצוק ידידותי הממוקם במקום יפה ומוצל. לימוד עקרונות הטיפוס והאיבטוח. יום חוויתי ומיוחד. נחזור למלון לאריזות, לקראת הנסיעה לשדה. חזרה לתל אביב בטיסת ערב.
עלות הטיול

עלות הטיול – 1590 יורו

המחיר כולל:
* טיסה סדירה של אלעל, תל אביב - מילאנו - ת"א.
* לינה במלון מקסים, במיקום יפהפה בהרים, מתחת העיירה צ'רוויניה.
* א. בוקר וערב במסעדה של המלון וכריכים למהלך היום
* העברות והקפצות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* כניסה לאתרים בתשלום ככל שיהיו. שימוש ברכבלים במידת הצורך.
* ראפטינג
* ציוד טיפוס
* ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי, עד 3 תשלומים

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* שתייה שאינה מים בארוחות ואלכוהול
* כל מה שאינו בסעיף כלול

הערות:
תכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה למילאנו. אין לנו את היכולת לשלוט על לוחות הזמנים ולכן ייתכנו שינויים בתכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסה. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם, והשינוי בעלות יחול על המשתתפים בטיול. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול. ייתכנו שינויים בסדר ימי הטיול עקב אילוצי מזג אוויר, התאמת המסלול לקבוצה ותנאי שטח. הלינה בחדרים זוגיים.
הרשמה

צור קשר

תודה, אצור קשר בקרוב.
משהו השתבש. נסה שנית בבקשה.