לכל הטרקים

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים

נפאל. טרק סובב מנאסלו

מועד הטיול:
1-15 בדצמבר, 2018
1-15 בדצמבר, 2019

אנחנו יוצאים לטרק בן שבועיים ימים במסלול המקיף את אחת הפסגות המרשימות בהימאליה - הר מנאסלו, הפסגה השמינית בגובהה בעולם - 8135 מטר. במסלול הטרק ברובו אין גישה לרכב, מה שהופך אותו למנותק ולמיוחד. במשך שנים היה האזור סגור ולא התקיימו בו טרקים מאורגנים וגם כיום נדרש אישור מיוחד לאזור (Permit) ספציפי, מעבר לאשרות הטיול הרגילות בנפאל.
במהלך הטרק נטפס לאורך נהר הבורי גנדקי עד מעבר ההרים הגבוה של הטרק, 5136 מטר, Larke Pass, משם נגלוש עד לכפר דאראפני. 
הטיול נשען על לוגיסטיקה וסיוע של צוות מקומי ומקצועי, לרבות סבלים. הלינה במלונות טובים בקטמנדו ובהרים נלון בגסטהאוסים טובים.

תוכנית הטיול
יום 1 – נוסעים לנפאל. 
טיסת סדירה ת"א - קטמנדו (עם עצירת ביניים). יציאה מנתב"ג בשעות הערב בטיסה סדירה, עם עצירת ביניים והמשך בטיסת לילה לקטמנדו. 

יום 2 – קטמנדו. 
נחיתה בשעות הבוקר בקטמנדו והעברה קצרה למרכז התאמל למלון. ארוחת צהריים ויציאה לסיור התאקלמות וספיגת האוירה בעיר המשוגעת קטמנדו. נבצע השלמת ציוד בחנויות הציוד הרבות בתאמל והתארגנות לטרק. ארוחת ערב במסעדה בתאמל ולינה במלון טוב במרכז קטמנדו.

יום 3 – קטמנדו - סוטי קולה.
מוקדם בבוקר נצא בנסיעה בג'יפים ,אל הכפר סוטי קולה. נסיעה שתימשך לאורך היום, חלקה בשטח. בדרך נעצור לארוחת צהריים ומנוחה קצרה ונמשיך אל סוטי קולה, הכפר האחרון אליו יש גישה לרכב. מפגש עם הצוות והסבלים, תדריך והתארגנות על הציוד, ארוחת ערב ולינה בסוטי קולה, בגובה של 700 מטר.

יום 4 – סוטי קולה - מצ'וקולה. 
לאחר א. בוקר נצא מסוטי קולה, מכאן כבר אין גישה לרכב. נתחיל לטפס לאורך נהר הבורי לכפר מוצ'וקולה. כ 5 שעות של הליכה יביאו אותנו לכפר מצ'וקולה הנמצא בגובה של 869 מטר. 

יום 5 – מצ'וקולה - ג'גאט. 
המשך טיפוס בשביל צר, מהכפר מצ'וקולה אל הכפר ג'אגאט, הנמצא בגובה של 1340 מטר. בדרך נחצה גשרים תלויים ונפגוש שיירות של חמורים וסבלים, המעבירים אספקה וציוד במעלה העמק. נוף יערות טרופי מלווה אותנו לאורך העמק. ארוחת צהריים בבית תה בדרך, לינה בכפר ג'גאט.

יום 6 – ג'גאט - ניאקפדי. 
יום הליכה ארוך לפנינו, במהלכו נטפס כ 1000 מטר, מהכפר ג'גאט עד לניאקפדי, בגובה של 2340 מטר. מתחיל תהליך ההתאקלמות, מתחילים לגעת הגובה, עדיין בתוך נוף מיוער. לינה בכפר ניאקפדי.

יום 7 – ניאקפדי - ביהי פדי. 
היום מורידים קצת עומס, כחלק מתהליך ההתאקלמות, לפנינו יום הליכה רגוע אשר במהלכו נגיע אל הכפר ביהי פדי, בגובה של 2130 מטר. בדרך נאכל צהריים אצל המקומיים. לינה וארוחת ערב בגסטהאוס בכפר.

יום 8 – ביהי פדי - נמרונג. 
טיפוס מהכפר ביהי פדי אל הכפר נמרונג הנמצא בגובה של 2630 מטר. הנוף מתחיל להיפתח והיער הטרופי מתחלף בנוף אורנים ויער מחטני. מעברי מים, גשרים תלויים ומפגש עם המקומיים. לינה בכפר נמרונג.

יום 9 – נמרונג - סאמגון. היום נחצה את קו ה 3000. נצא מנמרונג ונטפס במשך כ 5 שעות של הליכה, בסיומם נגיע לכפר סאמגון בגובה של 3875 מטר. הנוף מטורף, ההרים נפתחים אלינו ומתחילה ההרגשה המיוחדת של להיות בגובה. לינה בכפר היפה סאמגון.

יום 10 – סאמגון - דארמסאלה. 
לאחר ארוחת הבוקר מסאמגון ונלך במשך כ 4 שעות, בהם נטפס עד לכפר דארמסאלה בגובה של 4460 מטר. מדובר בבית מחסה, אשר במקור שירת רועים - מקום בסיסי ביותר ללינה ומנותק לחלוטין. תתכוננו לילה בלתי נשכח...

יום 11 – מעבר הרים לארקייה. 
היום נצא לשיאו של הטרק, מעבר ההרים לרקייה בגובה של 5160 מטר. בשעות הבוקר המקדמות נצא לאור פנסי ראש ונתחיל לטפס. בתום כ 4 שעות נעפיל אל מעבר ההרים - מעבר לארקייה המרשים. צילום קבוצתי בשיאו של הפס ונתחיל לגלוש לצידו השני של הרכס, אל הכפר בימטאנג הנמצא ברום של 3590 מטר.

יום 12 – בימטאנג - דאראפני. 
לאחר א. בוקר מוקדמת בבימטאנג, נצא ליום האחרון של הטרק. נרד אל הכפר גואה, הנמצא בגובה 2036 מטר, שם נאכל צהריים ונמשיך לרדת עד לכפר דאראפני, היושב גם על ציר סובב אנאפורנה - שם נסיים את הטרק. לינה בדאראפני.

יום 13 – דאראפני - קורינטאר. 
לאחר א. בוקר נעלה להסעה שלנו ונוקפץ, בנסיעה של כ 5 שעות, אל אתר River Side Springs ליד הכפר קורינטאר שם נבלה במתחם מפנק ויפה. 

יום 14 – חזרה לקטמנדו. 
ארוחת בוקר, התארגנות ונסיעה לקטמנדו. בקטמנדו נצא לסיור חופשי בעיר. לינה במלון נחמד ושקט בתאמל, במרכז קטמנדו.

יום 15 – חוזרים הביתה.
ארוחת בוקר, העברה לשדה התעופה בקטמנדו וטיסה סדירה לארץ, עם עצירת ביניים.
עלות הטיול

עלות הטיול – 3250$

המחיר כולל:
* טיסה סדירה תל אביב - קטמנדו – ת"א (כולל עצירת ביניים)
* מיסי נמל והיטל ביטחון
* ויזת כניסה לנפאל לכל תקופת הטיול
* כלכלה מלאה, ע"ב פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום, לאורך כל הטרק
* לינה במלונות טובים, ובגסטהאוסים לאורך המסלול
* כניסה לאתרים עפ"י התוכנית, כולל שמורות טבע
* כל האגרות והאשרות הנדרשות למסלול (Permits): - ACAP Annapurna Conservation Area Permit
 - MCAP – Mansulu Conservation Area Permit
 - RAP – Remote Areas Permit
 - TIMS – Trekking Information Management System
* העברות והקפצות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* מדריך מקומי ומדריך ישראלי (יורם חן) מובילים את הקבוצה 
* צוות מקומי מקצועי כולל סבלים לכל הציוד

המחיר אינו כולל:
* שתייה שאינה מים בארוחות. במהלך הטרק מסופקים מים בטוחים
* ביטוח נסיעות חו"ל המתאים לאופי הפעילות
* כל מה שאינו בסעיף כלול

הערות:
תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה לקטמנדו. אין לנו את היכולת לשלוט על לוחות הזמנים ולכן ייתכנו שינויים בתוכנית עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסות. מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 מטיילים לפחות. התשלום בש"ח יחושב על פי שער מזומנים מכירה ביום התשלום. במקרה של שינויים בעלויות הטיסה, כמו מיסי הנמל, היטלי דלק וכו' יעודכן מחיר הטיול בהתאם. מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.
הרשמה

צור קשר

תודה, אצור קשר בקרוב.
משהו השתבש. נסה שנית בבקשה.