לכל הטרקים

טרקים בחו״ל

לכל הטרקים

מרוקו. טרק באטלס הגבוה

מועד יציאה:
8-15 במאי 2019

מסע מרתק! טרק רגלי מיוחד, העובר בין כפרים ברברים באטלס הגבוה. חוויה של טבע פראי, עם נופי מדבר מדהימים, קניונים זורמים מים, חקלאות עתיקה בכפרים הבנויים מבוץ, מפגש בלתי אמצעי עם המקומיים והזדמנות לשוטט בחבל ארץ  נידח, שמעטים טיילו בו. טיול גיאוגרפי לבעלי כושר גופני טוב וראש פתוח להרפתקאות. בשיאו של הטרק נטפס אל פסגת הטובקל, הגבוהה בצפון אפריקה. הטיפוס לפסגה אינו מחייב יכולת מיוחדת ואינו כרוך בקטעים שהם טכניים (טרק רגלי לפסגה). מוזמנים לחוויה של אלף לילה ולילה.

תוכנית הטיול
יום 1: תל אביב - מרקש והגעה למרגלות האטלס
נצא בטיסה סדירה מתל אביב וננחת במרקש, לאחר עצירת ביניים באירופה. נצא ממרקש ומישם, נטפס דרומה לאורכו של ערוץ מולאי ברהים במעלה העמקים העליונים שלמרגלות הרי האטלס ונגיע את היעד שלנו, הכפר אימי אורלד (1450 מ') מעליו מתנשאות הפסגות אגלזים (3650 מ'), אקסואל (3884 מ') ופסגת ג'בל טובקאל (4167 מ'), הפסגה הגבוהה ביותר בצפון אפריקה. כאן נפגוש את צוות נהגי הפרדות משבטי הברברים שבאטלס ואת הצוות המקומי שילווה אותנו במהלך הטרק. ארוחת ערב ולינה בכפר אימי אורלד. 

יום 2: אימי אורלד - איית עיסא
נתחיל את הטרק בתוואי המטפס מתון לכיוון צפון מערב לשעתיים של הליכת התאקלמות על דרכי פרדות. נעבור שדות שעורה, חורשות אורנים וערער לכיוון מעבר ההרים טיזי נ'טשת (2000 מ'), משם נזכה לתצפית מדהימה על העמקים אימליל ואיטוסאדן שמתחתינו. נמשיך עוד קטע קצר עד לאימי ניפרי להפסקת התרעננות, משם נגלוש בתוואי מתון במשך כשעתיים וחצי בשביל צר לכיוון אזיב נ'אט קוסאדן ולטרסות החימר האדומות של כפר איית עיסא (1750 מ'), שם נבלה את הלילה בגסטהאוס. 

יום 3: איית עיסא - ט'קנת
לאחר ארוחת בוקר מזינה נגלוש אל העמק שמתחת לכפר ונחצה את הנהר הזורם. נעבור דרך מטעי אגוז המלך ונטפס על גב שלוחה מדהימה עד לנקודת תצפית בגובה של 2500 מ' ומישם למעבר הרים טיזי נ'טאגרורטא (1955 מ'). נרד בגיא מתון ויפה עד למעין אסאקא, שם נעצור לארוחת צהריים טעימה, בצל עצי אגוז מלך ליד המעיין. נמשיך בהליכה רגועה בנוף מרשים של סלע אדום ואבן חול, עד שנגיע לכפר הברברי ט'קנט בגובה של 1900 מ'. לינה בגסטהאוס בכפר. 

יום 4: ט'קנט – טיזי נ'טאגדאלת – אזיב טאמסולט
לאחר ארוחת הבוקר בכפר, נצא בהליכה דרך מטעי אגוז, שדות תירס ושעורה, עדרי כבשים ועזים מזדמנים וילדים ונשים הנושאים חבילות עשבים שקצרו ביד. נעבור דרך טיזי נ'טגדאלת ונרד דרך עצי הערער עד למעין קטן בין העצים. לאחר מנוחה, נמשיך לרדת במשך כשלוש שעות בדרך המתפתלת עד לנחל קטן בתחילתו של עמק אסיפ נ'אית אוסאדן. נעבור דרך כפר טיזי הוסיים (1850 מ') ונעלה לבתי הקיץ של הכפר לבלות את הלילה באזיב טאמסלוט בקתת הרים מאוד מיוחדת בגובה של 2250 מ'. 

יום 5: אזיב טאמסלוט – בקתת טובקאל
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא מהכפר ונטפס בשביל מתפתל בזיגזג , יוצא משטחים מעובדים ומגיע למרגלות מפל ענק ומרשים. נמשיך בטיפוס מאתגר בשביל עתיק העוקף את המפל ונעצור לתצפית על כתף רחבה בגובה של 3000 מ'. בהמשכו של היום נחווה את אחד משיאי הטיול, חצייה של מעבר הרים בגובה של 3600 מ'. הנוף מטריף ודרמטי. נהנה מפריסת צהריים על מעבר ההרים ואח"כ נגלוש בשביל צר בירידה ארוכה עד לבקתת המטפסים שלמרגלות הטובקאל, בגובה של 3200 מ'. נבלה את הלילה בבקתת טובקאל. 

יום 6: בקתת טובקאל – פסגת ג'בל טובקאל - ארמד
היום יום הפסגה*! לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא עם אור ראשון ליום המשמעותי של הטרק – הטיפוס לפסגת הטובקאל, הגבוהה בצפון אפריקה. יום טרק מדהים ואתגרי, העובר למרגלות מפל, מטפס באטיות עם הזריחה לאורך שביל קדום ומזכה אותנו בנופים, שרק המלאכים רואים כל יום. לאחר מספר שעות של טיפוס, נגיע לפסגה הגבוהה ביותר בצפון אפריקה (4167 מ'). הנוף מהפסגה מדהים והתחושה בהתאם. כשנהיה מוכנים, נתחיל לרדת בשביל הדרומי, בירידה האורכת כשלוש שעות חזרה לבקתה לארוחת צהריים ומנוחה קצרה שאחריה נמשיך לרדת במורד העמק, בשביל מתפתל לאורכו של נהר זורם עד לקבר סידי חמארוח. המקום בנוי ליד מפל מים קטן והוא מוקד עליה לרגל, שארית של התרבות שקדמה לאיסלאם. נמשיך במורד העמק עד לכפר ארמד, הגבוה בין כפרי הברברים ובאטלס בכלל - 2000 מטר. לינה בגסטהאוס היפה של הכפר. 
* הטיפוס לפסגת הטובקאל אופציונלי ולחלק מהמטיילים קיימת אפשרות להקדים את הירידה לכפר ולהספיק בילוי בחמאם המקומי.

יום 7: ארמד – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נרד דרך הכפר והבוסתנים שלמרגלותיו. נלך כשעה אל הכפר אימליל, מרכז יציאה לטיולים באזור, והמקום האחרון שאליו מגיע כביש אספלט, שם תמתין לנו ההסעה למרקש. במרקש נאכל צהריים ונצא לבלות בעיר התוססת מרקש, נשוטט בסמטאות השווקים המטורפים של מרקש, מדוכני בעלי המלאכה, לדוכני האוכל והמזכרות. ארוחת ערב במרכז השוק בעיר העתיקה ולינה במלון טוב במרקש. 

יום 8: מרקש – תל אביב
לאחר א. בוקר במלון בכפוף לזמן הטיסה, נספיק עוד בילוי בבריכה של המלון או סיבוב אחרון בשוק של מרקש ונצא אל שדה התעופה. טיסה סדירה לארץ.
עלות הטיול

עלות הטיול – 1650 יורו

המחיר כולל: הכל!
* טיסה סדירה הלוך/חזור, ת"א מרקש ת"א
* ויזת כניסה למרוקו, כולל הטיפול בהוצאת הויזה 
* כלכלה מלאה מהיום הראשון ועד האחרון
* כניסה לאתרים, ככל שיהיו עפ"י התוכנית
* העברות ככל שנידרש במסגרת המסלול כמפורט לעיל.
* מיניבוס חדיש ומרווח עומד לרשותנו לכל ההעברות
* צוות עם פרדות שמעביר את הציוד במהלך הטרק
* מדריך ישראלי מוביל - יורם ח.
* צוות מקומי, מלווים, סבלים, טבח ועוזר טבח

המחיר אינו כולל:
* הוצאות אישיות
* משקאות שאינם מים
* כל מה שאינו בסעיף "המחיר כולל"

הערות:
* תוכנית הטיול ומחירה מבוססים על טיסה סדירה. ייתכנו שינויים בימים הראשון והאחרון של הטיול עקב שינוי בלוחות הזמנים של הטיסה
* מחיר הטיול והתוכנית מתבססים על קבוצה של 10 מטיילים לפחות
* מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח לטובת חברי הקבוצה והתנהלות הטיול.
הרשמה

צור קשר

תודה, אצור קשר בקרוב.
משהו השתבש. נסה שנית בבקשה.